Jak zdravě mlsat a přitom netloustnout?

Mlsná honí čas od času každého. Ale dopřávat si pravidelně a nepřibrat ani kilo navíc už každý z nás nedokáže. Chuť na sladké nás trápí od nepaměti a objevuje se zrovna v tu nejméně vhodnou dobu, když se snažíme zhubnout. Jak mlsat zdravě a nebát o svou váhu? Na to vám dáme pár zaručených rad. 

Kdy na nás útočí chutě? 

Na úvod bychom jsme se měli zeptat sami sebe, proč máme chuť na nezdravé potraviny a v jaké chvíli se toto nutkání objevuje. Často vše bývá spojeno s našim psychickým stavem a s fyzickou potřebou to nemá nic společného. 

  1. Nuda
  2. Smutek
  3. Únava
  4. Nepohoda
  5. Špatná nálada
  6. Hádky
  7. Stres

Toto jsou nejčastější momenty a situace, kdy se naše chuť objevuje a jde ji jen těžko zastavit. Proto je velmi dobré se na chvíli zastavit a říct si, že pytlík brambůrků či čokoládový zákusek nebude tím zásadním, co nám vlastně chybí. Řešením tohoto stavu, ale není odpírání a představa, že jediným zdravým jídlem je nízkotučný jogurt s ovesnými vločkami. Tím hlavním problémem je to, že nejsme v psychické pohodě a rovnováze. 

Jak se tedy chovat? Určitě si můžete říct, dost a zakázat si mlsat. Pár týdnů to jistě dokážete, ale časem stejně zhřešíte. Zaměřte se raději na to, co vás trápí a snažte se s tím zkoncovat a hodit se do klidu. Prozatím na vaší cestě za lepším já můžete zkusit mlsat zdravě a bez zbytečných výčitek. 

Pár dobrot, kterými se můžete odměnit

Zeleninové chipsy

Máte rádi brambůrky? Zkuste obměnit surovinu a připravte si skvělé zeleninové chipsy. Jsou zdravé, nízkokalorické a nenajdete v nich žádný tuk. Budete potřebovat mrkev, červenou řepu, celer, petržel a cuketu. Vše nakrájejte na tenké plátky, plech vyložte pečícím papírem a něj naskládejte připravenou zeleninu. Dochutit můžete rozličnými druhy koření, ale pozor, sůl používejte až po upečení. K vaší odměně si připravte jednoduchý dip s jogurtem, ochucený citronem, citronovou kůrou, špetkou soli a bazalky. 

Hummus se zeleninovými tyčinkami 

Cizrna jde upravit do mnoha forem. Jednou z nich je třeba výtečný hummus. K přípravě budete potřebovat tahini pastu, olivový olej, citronovou šťávu a trochu soli. Můžete přidat i sušená rajčata, kari koření nebo chilli. Svůj výtvor servírujte například se zeleninovými tyčinkami z mrkve, papriky, okurky nebo kedlubny. Dbejte však na to, že je tato směs velmi výživná a obsahuje dost tuku. Všeho s mírou!

Jogurt s oříšky a lesním ovocem 

Chuti na sladké se jde velmi spolehlivě zbavit. Vsaďte na jogurt nebo tvaroh. Přidejte si do něj oříšky, lesní ovoce, kapku medu nebo agávové sirupu, nastrouhejte si jablko. A je hotovo. Navíc se nemusíte bát konzumovat mléčné výrobky ani večer, jelikož jsou zdrojem bílkovin. Zaměřte se hlavně na ty, které obsahují velký podíl kaseinu. Do těla se vstřebává pomaleji, a je tak vhodný právě ve večerních hodinách. Vysoký obsah kaseinu má např. tvaroh nebo cottage. 

Pečená kadeřávková kapusta 

Kapusta ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát patří mezi oblíbenou náhradu křupek. Jako listová zelenina má kalorickou hodnotu jen minimální a proto se skvěle hodí pro vaše mlsání. Stačí pouze vložit na plech, okořenit, popřípadě posypat trochou parmazánu a nechat na pár minut zapéct v troubě. Do pár minut máte skvělou pochoutku k filmu či televizi. Dávejte jen pozor na to, abyste ji nespálili, je to to totiž fofr. 

Co dělat když je chuť silnější? 

Nebudeme vám lhát. Ani my nejsme ze železa a zhřešíme alespoň párkrát do týdne. Ovšem nemusíte se za to nijak trestat. Díky našemu přípravku Lovebody pills FAT BURNER si můžete ulevit od přebytečných kil a mít čisté svědomí. Doplněk stravy vyrábíme jen z těch nejlepších přírodních surovin, které pomáhájí vašemu metabolismu. Zvyšují látkovou přeměnu tuků. Což znamená, že přeměňují tuky na energii, zabraňují jejich ukládání a napomáhájí tak jejich rozpadu. Užívejte si života naplno a věnujte se všemu, co vás baví. I když je to třeba noční mlsná v lednici. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz